Католицьке Різдво як червоний день у календарі — українці за чи проти?

Гряде 2017 рік від Різдва Христового. Православні усіх конфесій вірять, що саме стільки літ тому над Віфлеємом засяяла зірка і на світ з’явився спаситель Ісус Христос. Проте, йшли роки, священне писання писали-переписували, дописували та виправляли. У свою чергу, науковці здійснювали нові відкриття. Так, сповідники західного обряду, римо-католики, відзначають Різдво 25 грудня, а от православні – 7 січня. Все через те, що перші, як відомо, перенесли урочистості відповідно до григоріанського календаря, а інші залишилися вірні старій традиції юліанського літочислення.

Здебільшого, уся християнська Європа та Штати уже давно притримуються католицьких традицій. Проте, в Україні святковим днем і досі вважається православне Різдво. Додати «червоний день» у календар в Петиції до президента просили небайдужі українці.

«… це дасть можливість частині християн України (католикам і протестантам), а також гостям України з інших країн світу, гідно відсвяткувати цей день, презентуючи власні традиції…»

Так йдеться у петиції, проте народ ініціативу не підтримав. Із 25000 голосів було зібрано лише 979, але депутати над такою пропозицією іще міркують. А от православні священики наголошують – зійтись у Різдві не проблема, проблема в тому, що тоді почнуться розбіжності із Пасхою.

Зазначають, тоді Воскресіння Христове потрапляє в один день із Іудеською Пасхою, а того й більше, опісля нього, що суперечить писанню.

А навіть якщо за розрахунками наша Пасха ставала на ряду з єврейською – її завжди переносили на тиждень раніше. І наголошують, традиція православ’я – наша українська, адже в Київській Русі до приходу Європейських цінностей того не було.

Проте, якщо говорити відверто, кожен, звісно, має право святкувати Різдво відповідно до своїх вірувань та переконань. Головне — нести позитивний настрій разом із Богом у своїй душі. Детальніше про цю традицію Ви зможете почути та побачити в ефірі нашого каналу у програмі «З вірою в серці».

Загрузка...