Маньяки опиняться на волі: з в’язниць випускають засуджених довічно

Людей, які отримали довічні тюремні терміни за особливо тяжкі злочини, вже почали відпускати на свободу. Про це заявив правозахисник Ярослав Дунаєв.

Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ, передає Корупція Інфо

"У листопаді цього року з в'язниці був відпущений Костянтин Старих, якого засудили у справі фірми "ТОП-сервіс". Насправді фірма була організованим злочинним угрупованням – там були замішані численні фінансові махінації, ціла мережа фірм-прокладок, які укладали липові контракти "кидали" постачальників і замовників, отримували величезні суми відшкодування ПДВ. Справи велися настільки зухвало, що бандити вбивали навіть високопоставлених чиновників", – розповів Дунаєв.

Так була зарізана 22-я ножовими пораненнями керівник податкової інспекції тоді ще Жовтневого району Києва Тамара Коліушко, було здійснено замах на заступника головного ветлікаря Києва Миколу Пацюка, зазіхали також на главу адміністрації Жовтневого району Миколу Підмогильного та начальника Київської регіональної митниці Марину Халтурину.

Взяти членів ОЗГ вдалося тільки після того, як вони переступили межу і вбили відомого злодія в законі Ігоря Князєва, на прізвисько Князь.

Після затримання у 2004 році на лаві підсудних опинилося 15 чоловік. П'ять з них отримали довічний термін. Серед них – Костянтин Старих і Ігор Шагін.

"Не так давно Рада прийняла поправку до закону, згідно з яким замах на вбивство більше не підпадає під вищу міру покарання. Таким чином Костянтин Старих опинився на волі. Ходять наполегливі чутки, що пощастило також і його спільнику Ігорю Шагіну – зараз замість нього покарання відбуває зовсім інша людина", – поділився подробицями Дунаєв.

Втім, незважаючи на свої злодіяння, це не завадило Ігорю Шагіну подати позов у Європейський суд з прав людини і звинуватити державу Україну в тому, що його процес був відкритим. За рішенням суду, довічний в'язень отримав компенсацію в 2 тисячі євро.

Втім, розбірки між угрупованнями ще не закінчені – рік тому в грудні у Солом'янському районі був підірваний колишній бригадир по кличці Трохим, який, за чутками, також брав участь у ліквідації Князя.

Такі випадки не поодинокі. За вбивство міліціонера Сергія Евлахова і поранення ще двох у Харкові Артему Дериглазову, який отримав довічний термін, вже змінили запобіжний захід на 15 років.

"В середині 90-х років до мене потрапила кошторис на колонії для довічно ув'язнених. На той час на обладнання таких колоній держава виділяла більше 10 мільйонів доларів. А ось на лікарню майбутнього для дітей таких грошей немає – люди збирають смс-ками по копійці з усього світу. Мене це вражає!" – підкреслив правозахисник.

Загрузка...