Подарунок із Китаю для наших рятувальників — новенька техніка допоможе швидше гасити торф’яники

Сморід та їдкий дим з торфовищ став справжнім ворогом хмельничан. Влітку так затягувало, що й у приміському Лезневому можна було заблукати. Задуха, кашель, астма — під час торф’яних пожеж звернень до лікарів більшало в рази. Особливо страждали діти та пенсіонери. Причина біди людей — велика кількість торфу та необережне поводження із вогнем.

Техніка для Українських рятівників Made in China. Уряд Китаю надасть технічну допомогу для Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

Це інженерна та автомобільна техніка — 25 одиниць та 32 комплекти  аварійно-рятувального обладнання із запчастинами до них, і усе це на суму 185 мільйонів гривень.

Автокрани, бульдозери, екскаватори та пікапи, дизельні генератори та водяні насоси, яким немає аналогів в Україні.

Якщо літо надто спекотне, як-от цього року, торф загоряється. Часто — через провину самих людей. Рятувальники по кілька місяців живуть на болотах.

Щоб його загасити грунт, потрібно чимало води. Надзвичайники змушені качати її з найближчих водойм. Інколи — за п’ять кілометрів від місця пожежі.

Для Хмельниччини така техніка вкрай потрібна, адже досі із такими пожежами змушені боротися фактично «голими руками».

До слова, техніка має «поїхати» у 20 областей, включно з Хмельницькою. Щоправда, про цю новину надзвичайники дізналися від нас. Тож тепер чекають новорічного подарунка на мільйон!

Загрузка...