Українці не можуть розплатитися карткою Приватбанку: де саме є труднощі оплати і чому так сталося

Багато маркетів перестали приймати картки для безготівкового розрахунку через націоналізацію Приватбанку. Багато маркетів перестали приймати картки для безготівкового розрахунку через націоналізацію Приватбанку.


В Україні з'явився ряд торгових мереж, де більше не приймають до оплати картки через націоналізацію Приватбанку. Про це повідомляє Корупція. Інфо

У список магазинів, де українці тепер не можуть оплачувати товари безготівковими грошима, увійшли перш за все АТБ і Varus. У них ці складності з'явилися вчора, 19 грудня. Відповідальність за такий збій торгові мережі переклали на Приват: мовляв, у них встановлені термінали Приватбанку, які збоять ще з минулого тижня.

Проте сьогодні список установ, що не приймають картки, різко розширився. Ще вчора банківською картою можна було платити в "Сільпо", але вже сьогодні супермаркети цієї мережі взагалі не приймають картки, розраховуючи клієнтів за готівку. Пояснення – не працюють термінали.

Також виникають проблеми при спробі розплатитися карткою в "Форі".

Кияни поскаржилися, що сьогодні, 20 грудня, не змогли розплатитися карткою в "Пузатій хаті" та "Гдебургері". Крім того, станом на обід 20 грудня не приймають картки в "Еколавці".

Частково проблема справді в терміналах націоналізованого банку. Але, як розповіли в неформальній розмові представники декількох мереж, більшість магазинів самі їх вимикають, щоб гроші через термінали не йшли на рахунки Приватбанку.

Як відомо, сьогодні у юросіб були великі проблеми через заморожування їхніх рахунків. Наближається кінець року, так що зволікання з доступом до своїх грошей на рахунках може вилитися для компанії не тільки в невиплату зарплат, але й у проблеми з фіскалами через податкові відрахування.

Ще один важливий аспект – далеко не всі представники українського бізнесу бажають і готові "світити" свої доходи державі. А з націоналізацією Приватбанку ймовірність такого сценарію різко зросла.

"Раніше система гарантувала захист інформації і персональних даних від третіх осіб. Оскільки банк став державним, гарантії будуть нівельовані. Транзакцій стане набагато менше, так як всі платежі будуть просвічуватися державою, як на рентгені, і за ними буде посилено фіскальний контроль", – розповів радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

Тому деяким бізнесменам легше мати справу з готівкою, ніж лагодити "зламані" термінали.

Як повідомляли раніше, Приватбанк у вівторок почав обслуговувати юрособи, але з обмеженнями.

Загрузка...