Це важливо: стало відомо, які медичні послуги будуть безкоштовними для українців. Оце так реформи!

В МОЗ пояснили, які медичні послуги стануть для українців безкоштовними.

Як обіцяють в МОЗ, вже з нового року в Україні почне діяти абсолютно нова система охорони здоров’я, повідомляє Корупція. Інфо 

Зокрема, люди самі зможуть обирати собі лікарів, а лікарі перестануть заповнювати десятки паперів, адже все стане комп’ютеризоване.

Крім того, пацієнти гарантовано та безоплатно отримуватимуть пакет медичних послуг, адже вступить в силу національне медичне соціальне страхування.

Що входить до гарантованого пакету медичної допомоги?

Реформа починається в 2017 році з первинної ланки. Вона повністю покривається гарантованим пакетом медичних послуг, так само як і екстрена допомога. Вторинна ланка (послуги спеціалістів та лікарень) входить в реформу з 2018-го року, пояснив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Гарантований пакет медичних послуг та ліків на 2018 рік вже буде вміщувати послуги і первинної, і вторинної ланки, а його структура буде розроблена протягом 2017 року.

Чи покриваються реанімаційні заходи страхуванням?

Реанімаційні заходи є частиною екстреної допомоги, а тому за будь-яких умов покриваються для пацієнта.

Як будуть покриті страховкою соціально незахищені родини та громадяни зі статусом інвалідності?

В концепції реформи передбачено, що будь-яка співоплата, яка може з'явитись в системі, єдина для всіх та незалежно від доходів. Але для соціально незахищених родин ці доплати можуть компенсуватися з інших джерел – національних чи регіональних програм.

Чи може приватний лікар вимагати додаткові кошти за послуги, які перебувають в гарантованому пакеті, щоб різниця була покрита пацієнтом або його страховою компанією?

Ні. Якщо лікар працює по контракту з НСЗУ, то за послуги, які покриваються національним страхуванням, ніяких додаткових коштів він брати не може. Додаткові кошти можуть бути сплачені лише за послуги, які не входять до гарантованого пакету.

Яким чином будуть компенсуватися послуги приватних лікарів?

Приватні лікарі зможуть укласти договір з НСЗУ на надання медичних послуг населенню. Цей договір буде єдиним для всіх – незалежно від форми власності. Якщо приватний заклад або приватно лікар-практик приєднався до системи національного страхування, він працює за національними тарифами та дотримується загальних вимог.

Сімейні лікарі зазвичай працюють там, де живуть їх пацієнти. Якщо приватна клініка бачить у себе ресурси обслуговувати більше пацієнтів – вона також може приєднатися до умов програми національного страхування. Інфраструктура та сама, а дохід вище за рахунок страхових коштів від НСЗУ.

Загрузка...